top of page
Избранные рецензии

З Днем Праці!

  • knigoved
  • 4 мая 2020 г.
  • 1 мин. чтения



Першотравень у сучасному вигляді виник в середині XIX століття в робочому русі, що висунув в якості одного з основних вимог введення восьмигодинного робочого дня.

Першими з вимогою восьмигодинного робочого дня виступили робочі Австралії 21 квітня 1856 року. З тих пір це свято в Австралії став щорічним.

За зразком робочих Австралії 1 травня 1886 року анархічні організації США і Канади влаштували кілька мітингів і демонстрацій. При розгоні такої демонстрації в Чикаго 4 травня 1886 року загинули шестеро демонстрантів. В ході масових виступів проти жорстоких дій поліції, що пройшли наступного дня, в результаті вибуху кинутої невідомим бомби було вбито 8 поліцейських, поранено щонайменше 50, й у перестрілці були поранено щонайменше 4-х робітників (за деякими даними, до 50 убитих і поранених), кілька десятків осіб отримали поранення. За звинуваченням в організації вибуху восьмеро робітників-анархістів були засуджені до повішення, трьом з них, коли головний свідок звинувачення зізнався в тому, що обмовив взагалі всіх засуджених, смерть замінили вироком до 15 років каторги.

Саме в пам 'ять про страчених анархістів Паризький Конгрес II Інтернаціоналу (липень 1889) за пропозицією американських робітників, що запланували свій страйк на 1 травня 1890 року, оголосив цю дату Днем солідарності робітників усього світу, і запропонував відзначити його демонстраціями з вимогою 8-годинного робочого дня та іншими соціальними вимогами. Як і в Австралії, успіх демонстрацій призвів до того, що свято стало щорічним.







успіх демонстрацій призвів до того, що свято стало щорічним

Comments


Проверьте позже
Когда посты будут опубликованы, вы увидите их здесь.
Облако тегов

© 2023 «Книголюб». Сайт создан на Wix.com

  • Черно-белая иконка Facebook
  • Черно-белая иконка Twitter
  • Черно-белая иконка Google+
bottom of page