З Днем Праці!
- knigoved
- 4 мая 2020 г.
- 1 мин. чтения

Першотравень у сучасному вигляді виник в середині XIX століття в робочому русі, що висунув в якості одного з основних вимог введення восьмигодинного робочого дня.
Першими з вимогою восьмигодинного робочого дня виступили робочі Австралії 21 квітня 1856 року. З тих пір це свято в Австралії став щорічним.
За зразком робочих Австралії 1 травня 1886 року анархічні організації США і Канади влаштували кілька мітингів і демонстрацій. При розгоні такої демонстрації в Чикаго 4 травня 1886 року загинули шестеро демонстрантів. В ході масових виступів проти жорстоких дій поліції, що пройшли наступного дня, в результаті вибуху кинутої невідомим бомби було вбито 8 поліцейських, поранено щонайменше 50, й у перестрілці були поранено щонайменше 4-х робітників (за деякими даними, до 50 убитих і поранених), кілька десятків осіб отримали поранення. За звинуваченням в організації вибуху восьмеро робітників-анархістів були засуджені до повішення, трьом з них, коли головний свідок звинувачення зізнався в тому, що обмовив взагалі всіх засуджених, смерть замінили вироком до 15 років каторги.
Саме в пам 'ять про страчених анархістів Паризький Конгрес II Інтернаціоналу (липень 1889) за пропозицією американських робітників, що запланували свій страйк на 1 травня 1890 року, оголосив цю дату Днем солідарності робітників усього світу, і запропонував відзначити його демонстраціями з вимогою 8-годинного робочого дня та іншими соціальними вимогами. Як і в Австралії, успіх демонстрацій призвів до того, що свято стало щорічним.
успіх демонстрацій призвів до того, що свято стало щорічним
Comments